Czy z pomocy logopedy mogą skorzystać jedynie dzieci?

nastolatka na wizycie u logopedyWielu z nas kojarzy logopedę głównie z pracą z dziećmi, które mają trudności z wymową czy artykulacją. Jednak czy to oznacza, że tylko dzieci mogą korzystać z pomocy tego specjalisty? Okazuje się, że logopeda może pomóc także osobom dorosłym, a zakres jego usług jest znacznie szerszy niż mogłoby się wydawać. Czytaj dalej „Czy z pomocy logopedy mogą skorzystać jedynie dzieci?”

Jaki jest cel zajęć terapii pedagogicznej?

terapia pedagogicznaTrudności różnego rodzaju wśród dzieci młodzieży mogą utrudnić im edukację oraz codzienne życie. Dlatego coraz większego uznania i zastosowania nabierają metody terapii pedagogicznej, których celem jest wspieranie rozwoju oraz eliminowanie wszelkich barier i ograniczeń. Warto przyjrzeć się bliżej, jaki jest cel tej formy terapii, jak wygląda proces terapeutyczny oraz jakie są korzyści płynące z uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach. Czytaj dalej „Jaki jest cel zajęć terapii pedagogicznej?”

Dlaczego osoba ubiegająca się o posiadanie broni musi przejść badania psychologiczne?

mózg i stetoskopOsoba ubiegająca się o zezwolenie na posiadanie broni musi przejść badania psychologiczne, aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa dla społeczeństwa. Broń to bowiem narzędzie o dużej sile rażenia, które może powodować poważne szkody dla ludzi, zwierząt i mienia. Więcej na ten temat dowiesz się, czytając poniższy artykuł. Czytaj dalej „Dlaczego osoba ubiegająca się o posiadanie broni musi przejść badania psychologiczne?”

Najpopularniejsze badania psychologiczne

badania psychologiczneWywiad to podstawowa metoda diagnostyczna w pracy psychologa. Jedną z jego form może być przeprowadzenie specjalnego testu. Wraz z rozwojem psychologii powstaje coraz więcej badań psychologicznych, które mają pomóc w prowadzeniu terapii lub takich, które wskazują na predyspozycje pacjenta do wykonywania konkretnych zadań. O tym, jakie testy są najczęściej wykorzystywane w gabinetach terapeutycznych, przeczytasz w poniższym artykule. Czytaj dalej „Najpopularniejsze badania psychologiczne”

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

nieszczęśliwa kobieta siedzi z psychologiem na kanapieZdrowie psychiczne każdego człowieka to podstawa jego dobrego funkcjonowania. Dlatego osoby, które cierpią na różnego rodzaju zaburzenia, choroby psychiczne, ale też obniżenie samopoczucia czy potrzebę motywacji powinny zgłosić się do poradni psychologicznej. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, kiedy wizyta u psychoterapeuty może być konieczna. Czytaj dalej „Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?”

Dla kogo przeznaczona jest terapia Integracji Sensorycznej?

terapia sensorycznaZaburzenia SI to brak umiejętności właściwego odbioru i interpretacji bodźców sensorycznych, co skutkuje nieprawidłową reakcją na przeżywane wrażenia zmysłowe. Rozpoznaje się je najczęściej u dzieci, a zaniechanie działań mających na celu poprawę funkcjonowania w sferze emocjonalnej i motorycznej może przysporzyć problemów w życiu dorosłym. Czytaj dalej „Dla kogo przeznaczona jest terapia Integracji Sensorycznej?”

Program 12 kroków – wejdź na drogę zintegrowanego rozwoju

12krokow_ksiazkaWypłyń na głębie swojego życia i dołącz do grupy 12 kroków

Grupa „wreszcie żyć” pozwoli Ci rozkwitnąć, rozwinąć się i wydać owoc. To bezpieczna przestrzeń pełna wsparcia. Dołączając do grupy „wreszcie żyć” wchodzisz w proces rozwoju składający się z 12 kroków, Czytaj dalej „Program 12 kroków – wejdź na drogę zintegrowanego rozwoju”